3+1 széktestőr tanács:
1., Ha nem bízza meg a szakembert az összeszereléssel és saját maga áll neki a szerelésnek, akkor az összeszerelésnél mindenképpen használja a szerelési útmutatót, és a szerelési rajzot. A legtöbb széket a rajz nélkül is össze tudná szerelni, de ha véletlenül egy csavar, vagy egy alátét, esetleg egy távtartó gyűrű kimarad, vagy nem a megfelelő helyre kerül, akkor az biztos, hogy csökkenti a szék élettartamát.
2., Ön szokott hintázni a székén? Talán akkor leginkább, amikor jobban belemerül egy-egy feladatba és észre sem veszi, ahogy a hintázással "gyilkolja" a forgószéket. A hintázás csak abban az esetben lehet veszélytelen dolog, ha a forgószékének a kialakítása, és a forgószék mechanikája ezt lehetővé teszi. Ha ez hiányzik a székből, akkor semmilyen körülmények között ne hintázzon vele, mert az nagyon hamar tönkre fogja tenni a széket, sőt balesetveszélyes.
3., Fontos, hogy úgy állítsa be a széket, hogy amikor beleül a forgószékébe, akkor teljesen használja ki az ülőfelületet. A jobb székeknél nem csak a támla magassága és dőlés szöge, de az ülőfelület mélysége és annak dőlésszöge is állítható, természetesen az ülés magasságon túl. Továbbá ne csak a szék jobb, vagy baloldalát, esetleg csak az elejét terhelje. Üljön középre és a háttámla támassza alá végig a hátát és a derekát. Így kényelmesebb is az ülés, a gerincének is ez az optimális, nem utolsó sorban kevésbé veszi igénybe a mechanikát.
+1., A szék ellenőrzés időszakonként. Ajánlott a csavarokat és a rögzítő gombokat (pl. karfacsavarok) legalább havonta-kéthavonta egyszer ellenőrizni, hogy nem lazultak-e ki, és szükséges-e, utána húzni. A görgőket is meg kell tisztítani a szennyeződésektől rendszeresen. A forgószékek tartalmaznak mozgó alkatrészeket is. Javasolt évente egyszer valamilyen kenőanyaggal, zsírral átkenni ezeket, az alkatrészeket, mert ez szintén a forgószékének élettartamát növelheti.